شناسهٔ خبر: 22640784
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما

تا فصل قبل در بسکتبال اعتماد به نفس نداشتم

ملی پوش بسکتبال گفت: تحصیلاتم باعث شده بود که تا فصل قبل روی بسکتبال تمرکز کافی نداشته باشم و در نتیجه اعتماد به نفس لازم را در این رشته نداشتم.

تا فصل قبل در بسکتبال اعتماد به نفس نداشتمکیوان ریاعی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره اینکه چطور از فصل قبل به یکباره مطرح شد؟ توضیح داد: چون در حال تحصیل هستم، پیش از این با فکر راحت در تمرینات حاضر نمی‌شدم و هیچ وقت توانایی خود را نشان نمی‌دادم که با توجه به آن اعتماد به نفس به دست بیاورم و خوب بازی کنم.

وی ادامه داد: پارسال انقدر در بسکتبال احساس خطر کردم که یک ترم از دانشگاه مرخصی گرفتم و تمرکزم را روی بسکتبال گذاشتم. البته من کار پایه بسکتبال را نزد مربیان خوبی مثل مهران شاهین طبع، هاشمی و ... یاد گرفته بودم و از این جهت مشکلی نداشتم، مشکل اصلی توانایی ذهنی و اعتماد به نفس بود که با مرخصی پارسال به دست آوردم.

سعی می‌کنم روی بسکتبال تمرکز داشته باشم

ریاعی در پاسخ به اینکه با توجه به سنگینی رشته تحصیلی اش (دندانپزشکی)، آیا بسکتبال را به عنوان رشته‌ای حرفه‌ای در نظر نمی‌گرفته است؟ گفت: قبل از بسکتبال هم دانش آموز خوبی بودم و نمرات بالایی داشتم که انتظار می‌رفت در میان نفرات برتر کنکور باشم. به مرور که وارد بسکتبال شدم، در دروسم تاثیر گذاشت و به جای دانشگاه سراسری در دانشگاه آزاد قبول شدم، درس‌های دانشگاه هم باعث شد که دو سال از بسکتبال عقب بیافتم.

وی افزود: پیش بردن تحصیل و بسکتبال به طور موازی سخت است و نمی‌توان انتظار داشت با کسی که روی یک کار تمرکز دارد، شرایط یکسانی داشته باشم. با این وجود سعی می‌کنم، همه تمرکزم روی بسکتبال باشد که در این زمینه آسیب نبینم.

تا فصل قبل در بسکتبال اعتماد به نفس نداشتمملی پوش بسکتبال که تابستان هم به تیم ملی دعوت شده بود، گفت: تابستان امسال خیلی سعی کردم در ادامه فصل خوبی که در لیگ داشتم، تیم ملی را در مسابقات آسیایی همراهی کنم. خوشبختانه برای زمان بازی بیشتر با تیم ملی ب راهی ویلیام جونز شدم و بازی‌های خوبی با آمار دبل دبل (دو شاخص آماری دورقمی) انجام دادم.

هر روز برای بهتر شدن تلاش می‌کنم

ریاعی درباره خط خوردن از تیم ملی الف قبل از سفر به کاپ آسیا در مرداد امسال افزود: مصدومیت بدموقعی برایم پیش آمد و در نهایت صلاحدید کادرفنی بود که همراه تیم نروم. تنها چیز مهم این است که هر روز برای بهتر شدن تلاش می‌کنم. مهم نیست که در اردوی تیم ملی یا تمرینات باشگاهی باشم.

وی با اشاره به زمان کم در اردوی قبل از دیدار تیم ملی مقابل عراق گفت: تمرینات این اردو فشرده‌تر بود و فشار بیشتری نسبت به کل مسابقات لیگ متحمل شدیم. با این وجود چاره‌ای نیست به جز اینکه با تلاش بیشتر، نتیجه خوبی بگیریم.