شناسهٔ خبر: 20411622
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا

المپیاد ناشنوایان جهان فردا با حضور 197 شرکت کننده ایرانی در ترکیه آغاز می‌شود

آنکارا- ایرنا- بیست و سومین دوره المپیاد ورزشی ناشنوایان جهان فردا با حضور 197 ورزشکار ایرانی و با شرکت بیش از سه هزار ورزشکار از 97 کشور جهان به میزبانی شهر سامسون ترکیه آغاز می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ورزشکاران ایرانی در قالب 13 تیم برای این المپیاد اعزام شده اند.
افتتاحیه این المپیاد ورزشی 12 روزه، فردا(سه شنبه) به میزبانی شهر سامسون ترکیه برگزار می شود و تا 30 جولای ادامه خواهد داشت.
در این رقابت‌ها که بیشترین شمار شرکت کنندگان در تاریخ المپیادهای ورزشی ناشنوایان جهان به شمار می رود، 294 ورزشکار از کشور میزبان حضور دارند و ایران یکی از کشورهایی محسوب می شود که ورزشکاران پرتعدادی را اعزام کرده است.
در این المپیاد، رقابت ها در 20 رشته ورزشی مختلف شامل دو و میدانی، بدمینتون، بسکتبال، بولینگ، دوچرخه سواری کوهستان، فوتبال، گلف، گورش، هندبال، جودو، کاراته، تنیس روی میز، صحرانوردی، والیبال ساحلی، تکواندو، تنیس، والیبال، دوچرخه سواری و شنا برگزار می شود.
این رقابت ها، به لحاظ تعداد شرکت کنندگان خارجی بزرگترین مسابقات ورزشی برگزار شده در تاریخ ترکیه محسوب می شود و ورزشکاران در 24 منطقه مختلف اسکان داده می شوند و مسابقات نیز در 37 ورزشگاه مختلف در هشت شهرستان استان سامسون برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، المیپاد ورزشی ناشنوایان توسط کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان سازماندهی شده و نخستین بار در سال 1924 در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد.
این رقابت ها 22 دوره به ترتیب در کشورهای فرانسه، هلند، آلمان، بریتانیا، سوئد، دانمارک، بلژیک، ایتالیا، فنلاند، آمریکا، یوگسلاوی، سوئد، رومانی، آلمان، آمریکا، زلاندنو، بلغارستان، دانمارک، ایتالیا، استرالیا، تایوان و بلغارستان برگزار شده است.
در رقابت های ورزشی المپیاد ناشنوایان 2017 ترکیه، بیشترین شرکت کننده در رشته های انفرادی مربوط به بولینگ و در رشته های تیمی مربوط به رشته فوتبال است.
در این المپیاد، همچنین 500 مترجم زبان اشاره برای ناشنوایان از جمله 250 ناشنوا حضور دارند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*