شناسهٔ خبر: 20388238
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

انتخابی مسابقات جهانی والیبال ۲۰۱۸؛

استرالیا و ژاپن بلیت مسابقات جهانی ۲۰۱۸ را کسب کردند

استرالیا پس از پیروزی بر چین تایپه توانست به همراه ژاپن بلیت حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ والیبال را کسب کند.

به گزارش ایسنا، استرالیا پس از پیروزی ۳ بر صفر برابر چین تایپه در آخرین روز رقابت‌های گروه B‌ انتخابی مسابقات جهانی ۲۰۱۸ والیبال در منطقه آسیا توانست به عنوان تیم دوم و پس از ژاپن جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب کند.

ست‌های بازی استرالیا و چین تایپه با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۳ به سود زردپوشان به پایان رسید.

ژاپن نیز روز گذشته با کسب پیروزی ۳ بر ۲ برابر استرالیا با چهار برد توانست به عنوان تیم نخست از گروه B انتخابی آسیا به مسابقات جهانی صعود کند.

استرالیا در حالی برای هفتمین بار در مسابقات جهانی حضور خواهد داشت که بهترین مقام آنها پانزدهمی جهان در سال ۲۰۱۴  در لهستان است. ژاپن نیز پانزدهمین تجربه جهانی خود را تجربه خواهد کرد.

در دیگر دیدار گروه B تایلند توانست با نتیجه ۳ بر یک نیوزیلند را از پیش‌رو بردارد و نخستین برد خود را کسب کند. هر دو تیم پیش از این دیدار هیچ شانسی برای صعود نداشتند.

پیش از این حضور تیم‌های ایتالیا و بلغارستان (میزبانان مسابقات جهانی ۲۰۱۸)، لهستان، فرانسه، هلند، اسلونی، روسیه، صربستان و فنلاند در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ قطعی شده است.

گروه A انتخابی مسابقات جهانی در منطقه آسیا با حضور تیم‌های ایران، چین، کره جنوبی، قطر و قزاقستان از هجدهم تا ۲۴ مرداد ماه به میزبانی شهر اردبیل برگزار می‌شود.

جدول پایانی گروه B انتخابی مسابقات جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آسیا:

۱ـ ژاپن: چهار برد،‌ بدون باخت

۲ـ استرالیا: سه برد، یک باخت

۳ـ چین تایپه: دو برد، دو باخت

۴ـ تایلند: یک برد، سه باخت

۵ـ نیوزیلند: بدون برد، چهار باخت

انتهای پیام

برچسب‌ها: