شناسهٔ خبر: 17385872
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

رقابت بولت، رونالدو، ماری، جیمز و فرح برای جایزه Laureus

محمد فرح و اندی ماری دو ورزشکار مشهور بریتانیایی در بین نامزدهای جایزه ی بهترین ورزشکار سال Laureus 2017 هستند. این در حالی است که امسال یوسین بولت و کریستیانو رونالدو با محبوبیت زیادی رو به رو بودند و آنها نیز برای این جایزه رقابت می کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از Inside the games، اندی ماری و محمد فرح تنیسور و دوومیدانی کار بریتانیایی امسال در بین نامزد های جایزه ی Laureus هستند. این دو ورزشکار با لبرون جیمز و استفن کری ستاره های بسکتبال لیگ NBA رقابت خواهند کرد.

برنده ی این جایزه  14 فوریه در موناکو مشخص می  شود.

فرح سال بسیار موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشته است. او در المپیک ریو در دو رشته دوی 5 هزار و 10 هزار متر مدال طلا کسب کرد. او در المپیک 2012 نیز این دو مدال را به دست آورده بود. فرح در تاریخ دومین فردی است که به این موفقیت رسیده است.

فرح در این باره می گوید: خوشحالم که جزو نامزد های جایزه ی Laureus  هستم. می خواهم از رسانه ها تشکر کنم که به من رای دادند. من اسامی نامزد ها را دیدم و همه ی آنها یک راه را دنبال کرده اند.

اندی ماری که امسال تنیسور شماره ی یک جهان شد، از سوی BBC ورزشکار سال شناخته شد. او نیز در بین نامزدها است. یوسین بولت با 9 مدال طلای المپیک نیز که در بین کاندیداها حضور دارد نیز می‌گوید: این جایزه بسیار مهم است. بسیاری از ورزشکاران مشهور نامزد شده اند.

از دیگر ستاره های حاضر می توان به مایکل فلپس پرمدال ترین شناگر آمریکایی و کریستیانو رونالد و ستاره ی فوتبال پرتغال اشاره کرد.

رونالدو امسال جایزه ی توپ طلا و بهترین فوتبالیست فیفا را دریافت کرد.

در بین ورزشکاران زن نیز نام سیمون بایلز ژیمناست آمریکایی که 4 مدال طلای المپیک ریو را از آن خود کرد به چشم می خورد. الیسون فلیکس دوومیدانی کار آمریکایی که 6 مدال طلا و 3 مدال نقره ی المپیک دارد و آنجلیک کربر تنیسور شماره یک جهان در لیست نامزد ها هستند.

انتهای پیام