شناسهٔ خبر: 17374747
نسخه قابل چاپ منبع: فدراسیون تکواندو

قهرمان" نقش جهان" در جام باشگاه های آسیا

قهرمان" نقش جهان" در جام باشگاه های آسیاشناسه خبر: 21745   چهارشنبه 22 دي 1395 - 17:05

بیست و دومین دوره مسابقات لیگ دسته یک جوانان و بزرگسالان «جام نقش جهان» در حالی روز جمعه (24دی‌ماه) به پایان می‌رسد که قهرمان این لیگ در فاصله دو هفته مانده به پایان رقابت‌ها به نام باشگاه مقاومت ثبت شده است.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، قدیمی ترین لیگ تکواندو مردان کشورمان با سابقه بیست و دو ساله در رده‌سنی جوانان و بزرگسالان امسال از 13 مهرماه با حضور 178 تکواندوکار و در قالب 7 تیم باشگاه مقاومت، شرکت پالایش نفت آبادان، منطقه آزاد ارس، ذوب آهن اصفهان، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پیام نور خوزستان و هیات تکواندو خراسان رضوی کار خود را در خانه تکواندو آغاز کرد. در این دوره از رقابت‌ها تیم نیروی زمینی ارتش برای نخستین بار حضور در این لیگ را تجربه می‌کند و با توجه به نتیجه مطلوبی که توانسته با تلاش تکواندوکاران جویای نام خود بدست آورد می‌توانیم به حضورش در سال آینده نیز خوش بین باشیم.

ششمین قهرمانی باشگاه مقاومت در حالی که دو هفته فرصت باقی است تا تکلیف تیم‌ها مشخص شود نکته قابل توجه «جام نقش جهان» است که این تیم خوش سابقه با کسب این عنوان توانست مجوز حضور در جام باشگاه‌هاي آسيا را برای خود رقم بزند اما هنوز تلاش برای کسب عنوان نایب قهرمانی این لیگ میان دو تیم منطقه آزاد ارس و شرکت پالایش نفت آبادان باقی است.

سطح فنی مبارزات و جذابیت این لیگ با حضور تیم‌هاي منطقه آزاد ارس، شركت پالايش نفت آبادان، نیروي زمینی ارتش و باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان افزایش پیدا کرده است. منطقه آزاد ارس که در دوره پیش توانسته بود سكوي نايب قهرماني را به خود اختصاص دهد باید در هفته پایانی به مصاف تیم پالایش نفت آبادان رفته تا از عنوان نایب قهرمانی دوره قبل خود دفاع کند.

بیست و دومین دوره لیگ دسته یک جوانان و بزرگسالان با پشت سر گذاشتن 14 هفته در حالی روز جمعه (24 دی‌ماه) به اتمام می‌رسد که، تا پایان هفته پنجم از دور برگشت، تیم باشگاه مقاومت با 29 امتیاز صدرنشینی خود را حفظ کرده، منطقه آزاد ارس با 22 امتیاز جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و شرکت پالایش نفت آبادان نیز با 19 امتیاز جایگاه سوم جدول رده‌بندی را در اختیار دارد. تیم‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان، دانشگاه پیام نور خوزستان و هیات تکواندو خراسان‌رضوی نیز به ترتیب در در رتبه‌ها چهارم تا هفتم قرار دارند.

پدیده های جوان این لیگ در فصل جاری را نمی‌توان نادیده گرفت و به راحتی از کنارشان عبور کرد، جعفرخلیل زاده تکواندوکار باشگاه مقاومت توانسته بدون باخت و با کسب 141 امتیاز صدر جدول رده‌بندی رنکینگ انفرادی را به خود اختصاص دهد. همچنین عارف حق نیاز، فردین طاهری، علی سینا افضلی و حسین گیلگ را می‌توان به عنوان دیگر پدیده های جام بیست و دوم نام برد.

لیگ دسته یک جوانان و بزرگسالان قهرمان خود را شناخته است و در 24 دی‌ماه نیز با معرفی نایب قهرمان و مقام سوم به کار خود خاتمه می‌دهد تا پرونده بیست و دومین دوره لیگ نقش جهان در سال 95 بسته شود.