شناسهٔ خبر: 17370229
نسخه قابل چاپ منبع: فدراسیون فوتبال

به دنبال کسب افتخار دیگری برای کشورمان هستیم

هاشم پور : تیم های حاضر در مسابقات انتخابی جام جهانی با همه توان خود شرکت خواهند کرد / مربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران درخصوص قرعه کشی مسابقات قهرمانی آسیا 2017 (انتخابی جام جهانی باهاما) و برنامه های پیش روی تیم ملی به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، عباس هاشم پور درباره قرعه کشی مسابقات قهرمانی 2017 آسیا گفت: روز گذشته قرعه کشی مسابقات قهرمانی آسیا علیرغم اعلام قبلی (AFC) با حضور 13 تیم برگزار شد و اینطور که به نظر می رسد تیم میانمار از شرکت در مسابقات انصراف داده است. به همین منظور به جای دو گروه پنج تیمی تنها یک گروه پنج تیمی و دو گروه 4 تیمی در این دوره خواهیم داشت.
وی ادامه داد: این قرعه کشی بر اساس رده بندی تیم ها در مسابقات قهرمانی آسیا 2015 انجام شده و طی آن تیم های عمان، ژاپن و ایران به عنوان سرگروه ها قرار گرفتند و از نکات جالب آن سرگروهی ما در تنها گروه پنج تیمی این دوره است. ما با تیم های بحرین، چین، مالزی و افغانستان همگروه شده ایم که دو تیم بحرین و چین چند سالی است که در فوتبال ساحلی حضور رو به رشدی داشته اند و به همین دلیل نمی توان آنها را دست کم گرفت.
هاشم پور افزود: البته تیم ملی افغانستان به تازگی اقداماتی در این زمینه انجام داده و تیم ملی مالزی هم که به عنوان میزبان در این رقابتها حضور دارد که این مسئله علامت سوال بزرگی ایجاد کرده، چراکه طبق اعلام ای اف سی میزبانی این دوره به کشور مالزی بعنوان زمین بی طرف داده شد اما اکنون تیم ملی این کشور در مسابقات حضور دارد.
مربی تیم ملی درخصوص سطح مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا 2017 گفت: با توجه به اینکه این مسابقات جنبه انتخابی جام جهانی باهاما (2017) را دارد از این رو هیچ تیمی دست و پا بسته نخواهد بود و با همه توان خود وارد مسابقات می شوند. البته با برنامه ریزی های بسیار دقیق و منظم دپارتمان فوتبال ساحلی در زمینه برگزاری لیگ ها، دست کادرفنی برای انتخاب بازیکنان کاملا باز بوده و خوشبختانه تیم ملی منسجمی را تشکیل داده ایم.
هاشم پور درباره نحوه صعود تیم های به مراحل پایانی و همچنین جام جهانی 2017 باهاما توضیح داد: سه تیم برتر 3 گروه به همراه بهترین تیم دوم از بین گروه های سه گانه به مرحله نیمه نهایی خواهند رفت. همچنین با توجه به اینکه گروه A که ما در آن قرار داریم پنج تیمی است، در نتیجه پس از پایان آخرین روز از بازیهای مرحله گروهی تیم پنجم گروه ما را به همراه نتایج و گل های رد و بدل شده بین آن تیم و 3 تیم دیگر همگروهمان از جدول کنار می گذارند و پس از آن امتیاز کسب شده، تفاضل گل و در نهایت تعداد گل های زده تیم های دوم همه گروه ها را محاسبه خواهد کرد تا تکلیف برترین تیم دوم صعود کننده به نیمه نهایی مشخص شود.
وی ادامه داد: پس از آن هم قوانین خاصی درنظر گرفته شده و اینکه بهترین تیم دوم صعود کننده به نیمه نهایی از کدام گروه بوده بسیار مهم است. در این صورت اگر بهترین تیم دوم صعود کننده از گروه A باشد در نتیجه در صورت صدرنشینی ایران باید با تیم اول گروه C بازی کنیم. اکر بهترین تیم دوم از گروه B باشد ما باید با تیم اول گروه B بازی کنیم و درنهایت اگر بهترین تیم دوم صعودکننده از گروه  C  باشد ما باید به مصاف همین بهترین تیم دوم صعود کرده به مرحله نیمه نهایی برویم. 
مربی تیم ملی افزود: البته شرایط فوق در صورتی است که ما تیم نخست گروهمان شویم. در پنج سال اخیر شاهد اوج افتخار آفرینی از سوی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان بوده ایم که تا حدودی  باعث شده سطح انتظارات از ما بالا رفته باشد اما ما به دنبال افتخار آفرینی دیگری برای کشورمان هستیم و در این زمینه هیچگاه به دستاوردهای قبلی قانع نستیم. بدون شک همه تیم های حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا می دانند که کار سختی برابر ایران پیش رو دارند و از طرفی هم ما برای هر بازی برنامه مشخصی خواهیم داشت تا پله به پله تا مرحله پایانی صعود کنیم.
وی در پایان گفت: با توجه به اینکه 3 تیم برتر رقابتهای قهرمانی آسیا مجوز حضور در جام جهانی 2017را کسب می کنند، به همین منظور نخستین هدف ما کسب مجوز حضور در جام جهانی است و پس از آن به سوی قهرمانی پیش خواهیم رفت. اردوهای بسیار خوبی تا کنون پشت سر گذاشته ایم و سه ، چهار اردوی دیگر هم تا پیش از اعزام به مسابقات در پیش داریم. ضمن اینکه تورنمنت بین المللی بسیار خوبی به میزبانی بوشهر و با حضور تیم های قدرتمند جهان در بهمن ماه سال جاری پیش رو داریم که باعث می شود تا 11 اسفندماه با آمادگی کامل به مالزی اعزام شویم.