شناسهٔ خبر: 16206442
نسخه قابل چاپ منبع: نصر

اختصاصی نصر/تحلیل عملکرد تراکتور؛

موج سواری تراکتور با ژنرال/قهرمانی برازنده ی شاگردان قلعه نویی

نصر: تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با کسب 20 امتیاز در از 10 بازی در رده دوم جدول لیگ برتر فوتبال ایران قراردارد.

به گزارش سرویس ورزشی نصر، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز فصل 95-96 لیگ برتر را برای قهرمانی در این فصل آغاز کرد.تمدید قرار داد با امیر قلعه نویی ،جذب بازیکنان نامی همجون لوسیانو ادینیو،جاسم کرار ،محمد ابراهیمی، محسن بنگر،محمد نوری و تمودید قرار با سینا عشوری خبر از تیم رویایی برای تراکتورسازی می دهد.تیمی سرشار از بازیکنان با استعداد و ستاره که کسی جز قلعه نویی توانایی مدیریت این بازیکنان را ندارد.در زیر به بررسی عملکرد تراکتورسازی در 10 هفته ابتدایی لیگ برتر می پردازیم.

 

هفته اول؛توقف مقابل مدافع عنوان قهرمانی

بازی افتتحاییه لیگ برتر فوتبال ایران در تبریز برگزار شد.جدال تراکتورسازی تبریز با مدافع عنوان قهرمانی،استقلال خوزستان در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی برگزار شد.همه نگران امنیت بازی بودند ولی همیشه،تبریز به عنوان یکی از امن ترین شهرهای کشور شناخته شده است.تراکتورسازی بازی را خوب آغاز کرد و در اوایل بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و توسط ادینیو به گل رسید.در ادامه استقلال خوزستان گل مساوی را توسط زهیوی وارد در وازه اخباری کرد.استقلال خوزستان در این مسابقه از هماهنگی بالایی برخورد بود و توانست دوباره توسط زهیوی گل حاتمی را جبران کند و بازی با نتیجه 2-2 مساوی به پایان رسید. تراکتورسازی تبریز در این دیدار که انتظار می رفت 3 امتیاز کامل را به دست آورد،اما مقابل مدافع عنوان قهرمانی متوقف شد.

 

هفته دوم؛تساوی در برزیل!

تراکتورسازی تبریز در هفته دوم رقابت های لیگ برتر در آبادان میهمان تیم تازه لیگ برتری صنعت نفت آبادان بود.بازی این دو تیم در دمای بالای 50 درجه در آبادان در حال پیگیری بود.تراکتورسازی بازی با کیفیتی رااز خود در این بازی به نمایش گذاشت. ولی به دلیل دفاع سرسختانه برزیلی ها ،و درخشش حسن هوری دروازبان این تیم،نتوانست گلی را به ثمر برساند و به 1 امتیاز این دیدار رضایت داد.متاسفانه بعد از این تساوی هجمه های ریز و درشت علیه قلعه نویی و تیم تراکتورسازی توسط بعضی ها راه اندازی شد تا تراکتورسازی را وارد حاشیه کنند.

هفته سوم؛استارت تراکتور با آقا معلم!

تراکتورسازی در هفته سوم لیگ برتر ، در تبریز میزبان تیم تازه لیگ برتری پیکان بود،مجید جلالی مربی گری این تیم را برعهده داشت.تراکتورسازی در این دیدار کیفیت خیل خوبی را از خود به نمایش گذاشت و توانست با دراختیار گرفت میانه میدان،بازی را از آن خود کند.ادینیو،کرارو ابراهیمی در این بازی برای تراکتورسازی گلزنی کردند و امیر حسین صادقی تنها گلزن تیم پیکان بود.

مجید جلالی در پایان بازی با تمجدید از بازی خوب تراکتورسازی در این دیدار،تراکتورسازی را لایق قهرمانی در این فصل دانست.

 

هفته چهارم؛دربی با طعم آشتی!

تراکتورسازی تبریز در هفته چهارم به مصاف تیم ماشین سازی،رقیب سنتی خود رفت.این بازی از حساسیت های زیادی برخورد دار بود. تقابل امیرقلعه نویی و رسول خطیبی بر جذابیت این دیدار افزود.قبل از دیدار رسول خطیبی بر حسب میزبانی به سمت قلعه نویی رفت بعد از او آندرانیک تیموریان کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران که دلخوری زیادی با امیر قلعه نویی داشت به سمت نیمکت تراکتورسازی رفت.این بازی با درخشش محمد ایران پوریان،مدافع با استعداد تیم تراکتورسازی،2بر0به نفع تراکتوربه پایان رسید.ایرن پوریان هر دو گل این دیداررا به ثمر رساند.

 

هفته پنجم؛به یاد نارنجک و آزادی!

هفته پنجم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی پیگیری شد که دو تیم تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران ، دو مدعی اصلی قهرمانی این فصل،باید در تبریز به مصاف هم می رفتند.بازی همان طور که پیش بینی می شد، با حساسیت بالایی آغاز شد.

تراکتورسازی و پرسپولیس،محتاطانه بازی را آغاز کردند تا در وهله ی اول بازنده ی این دیدار نباشند.این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.اما جنگ خارج میدان ادامه داشت.خبرنگاران و عکاسانی که از تهران آمده بودند جو را کاملا متشنج کردند و همه چیز را علیه تراکتورسازی نشان دادند،البته در اینجا از خیانت خودی ها هم نباید گذشت.

 

هفته ششم؛دست پر از زاینده رود

تراکتورسازی هفته هفتم میهمان ذوب آهن اصفهان بود.تراکتورسازی خیلی خوب بازی را اداره کرد و توانست گل اول را توسط ستاره تیمش،محمد ایران پوریان به ثمر برساند.در ادامه علی حمام بازی را به تساوی کشاند.سینا عشوری بازیکن با تعصب تیم تراکتورسازی ، تراکتورسازی را پیش انداخت.این دیدار در پایان با نتیجه 2-1به نفع تراکتورسازی به پایان رسید.تراکتور با این برد ،به صدر جدول لیگ ایران صعود کرد.

 

هفته هفتم؛تراکتور قهرمان می شود

تراکتورسازی میزبان تیم سیاه جامگان مشهد بود.تراکتورسازی، در این دیدار خیلی عالی ظاهر شد و توانست با گل های ایران پوریان،حاتمی و کیانی حریف مشهدی خود را شکست دهد.تراکتورسازی با بازی خوبی که نشان داد،همگانرا امیدوار به کسب قهرمانی در این فصل کرد.

 

هفته هشتم؛بازی بی روح

تراکتور در کرج به مصاف سایپا رفت. این دیدار که بعد از یک ماه تعطیلی به دلیل بازی های تیم ملی انجام می شد، از کیفیت خوبی برخوردار نبود.تراکتورسازی نتواست بازی خوبی را از خود به نمایش بگذارد و با تساوی بدون گل در این دیدار، صدر جدول را به پرسپولیس پس داد.

 

هفته نهم؛تساوی با ناداوری!

تراکتور میزبان فولاد خوزستان بود.تراکتورسازی خوب بازی کرد و توانست ادینیو به گل برسد.این گل ادینیو را اسماعیل شریفات جبران کرد و در ادامه سروش رفیعی تراکتورسازی را پیش انداخت.ساسان انصاری بازیکن سابق پرسپولیس،بازی را به تساوی کشاند.داور در این بازی سوت های اشتباه زیادی را به صدا در آورد و در ادامه امیر قلعه نویی سرمربی تراکتورسازی را از زمین بازی اخراج کرد.

 

هفته دهم؛برد بدون امیر!

تراکتورسازی تبریزدر هفته دهم،میهمان همشهری خود گسترش فولاد تبریز بود.گسترشی ها که وضعیت نه چندان خوبی را در این فصل دنبال می کنند، بازی را خوب شروع کردند و در تمام دقایق بازی بهتر از تراکتورسازی بودند.اما تراکتوری ها با تجربه بازیکنان خود توانست این دیدار را با نتیجه 2بر0 به نفع خود به پایان برساند.

 

امان از یادگار!

ورزشگاه یادگار امام در این فصل برای خودش داستان هایی دارد.بعد از بازی با النصر،با وعده دو ماهه و ورود چمن خارجی، زمین چمن یادگار امام تخریب شد.بعد وعده دو ماهه به وعده سه ماهه افزایش یافت.در ادامه شرکت نباتات وارد عمل شد و اجازه ورود چمن را صادر نکرد.مدت اتمام پروژه تمدید شد.البته مسئولین اسانی هم مثل همیشه فقط به مصاحبه اکتفا کردند تا یادگار برای 5 آذر آماده بهره برداری شود.تراکتورسازی با بازی های خوبی که انجام داده فقط یک یادگار کم داشت،تا بتواند از حمایت همه ی هوادارن خود بهره مند شود.

در ادامه به بررسی نموداری عملکرد تراکتورسازی می پردازیم و نتایج تراکتورسازی را با سال های دیگر مقایسه می کنیم.

امتیاز

تفاضل

گل خورده

گل زده

باخت

مساوی

برد

بازی

تیم

رتبه

20

10

6

16

0

5

5

10

تراکتور95

2

14

3

9

12

2

5

3

10

تراکتور94

6

21

11

9

20

1

3

6

10

تراکتور93

1

تراکتورسازی در سه فصل اخیر نتایج متفاوتی داشته است.فصل 93-94 که رسول خطیبی هدایت این تیم را بر عهده داشت در هفته دهم با 21 امتیاز صدرنشین لیگ بود. در پایان آن لیگ تراکتور با تونی به نایب قهرمانی رسید.همان فصلی که جمعه سیاه،پایان بخش آن بود.

اما فصل گذشته تراکتورسازی خوب ظاهر نشد و با پیرمرد پرتقالی،در هفته دهم رتبه ششم را از آن خود کرد.تراکتورسازی 14 امتیاز توانست به دست بیاورد.

اما تراکتور مدل 95 آمار های خوبی را از خود به جای گذاشته است.شکست ناپذیری تراکتور تا هفته دهم از بارز ترین نکات تراکتور امیر قلعه نویی است.

درزیر نمودار عملکرد تراکتور را مشاهده خواهید کرد.

عملکرد تراکتور در سه فضل اخیر برمبنای برد ، مساوی و باخت(ترتیب قرار گرفتن در آنار به همین صورت است)

در زیر بررسی عملکرد تراکتور در مقایسه با عملکرد استقلال خوزستان قهرمان فصل پیش در سال گذشته را مشاهده می کنید.

مقایسه عملکرد تراکتورسازی تبریز در ده هفته اول با 10 هفته قهرمان سال گذشته

استقلال خوزستان در 10 هفته ابتدایی 19 امتیاز کسب کرده بودند..خوزستانی ها با دو اختلاف امتیاز نسبت به استقلال تهران در رده دوم قرار داشتند.تراکتورسازی در هفته دهم با 20 امتیاز و 2 اختلاف نسبت به پرسپولیس در رده دوم لیگ برتر قرار دارد.

...........................................

گزارش از بابک صفری

..........................................

انتهای پیام/